Liwa Soft resmi olarak 2020 Haziran ayında kuruldu. Restoran sektöründe 8 yıllık, bilişim alanında ise 27 yıldır aktif olarak faaliyet gösteren yönetici ve sektöre taze kan olarak eklenen çalışma arkadaşlarımızla emsali olmayan çalışmalarla imza attık. Müşteri memnuniyetimiz en önemli ilkemizdir ki mevcut müşteri portföyümüz de memnuniyet oranımız %100 dür. Bunu da dile getirmekten gurur duyuyoruz!

Peki Neden Nasıl?

2018 yılında ana yazılımcı Emre Eren’in vefatı ile maalesef SambaPOS merkez de yeni gelişme ve var olan hataların giderilmesi konusunda hiçbir çalışma yapılmadığını gördük. Bunun üzerine diğer bayi arkadaşlarla İstanbul merkez ofiste toplanmaya karar verdik ve şirket yöneticilerine sektörde görülen eksikler ve duyulan ihtiyaçları bildirmemize rağmen, neden giderilmediğini, ya da ne zaman giderileceği konusunu sorduk. Çünkü 2-3 yıl önce bildirdiğimiz sorunlar ısrarla giderilmiyordu. Oldukça katı bir tutum sergileyerek bu eksikliklerin ya da ihtiyaçların giderilmeyeceğini, SambaPOS ‘un bir restoran yazılımı olduğunu ve hep öyle kalacağını ısrarla dile getirdiler. Bildirilen bir takım hataların da hata olmadığını, ya da bu yönde talepler gelmediğini söyleyerek yok saydılar. Bize “ yapmak istiyorsanız siz yapın geliştirin, bizden daha iyisini yapın, gerekirse biz de elimizi taşın altına koyarız, destek oluruz “  dediler. Bunun üzerine biz de kendi çözümlerimizi geliştirmek adına çalışmalara başladık ve bir yazılım ekibi oluşturarak kendi çözümlerimizi üretmeye başladık.

Geliştirdiğimiz yazılımları merkez ofisle paylaşarak bu konuda işbirliği yapmak istediğimizi dile getirdik. İlk ürünümüz Cep Garsonu ile ortak çalışma konusunda sözleşme imzaladık ama ikinci ürünümüz olan Samba Garson uygulamasını piyasaya sürdüğümüzde hiç beklemediğimiz bir tepki ile karşılaştık. Kendi yazdıkları ve 3 yıldır güncellenmeyen, birçok fonksiyonu çalışmayan ve sipariş almaktan öte gidemeyen ( ki onda bile sorunlar var) mobil uygulamadan çok daha gelişmiş bir uygulama olduğundan bize bu uygulamayı geliştirmeyi bırakmamızı aksi halde bayiliğimizin iptal edileceğini söylediler. Yani ; “siz daha iyisini yapın biz destek oluruz” konusundaki samimiyetsizlik ortaya çıktı. Bunun üzerine yine de beraber çalışabilmek adında uygulamanın kaynak kodlarını kendileri ile paylaşabileceğimizi, kendilerini de uygulamaya dâhil olarak ortak çalışma ile daha da mükemmel hale getirebileceğimizi söyledik. Maalesef mevcut yöneticiler, tabiri caiz ise, dediği dedik çaldığı düdük dik başlı bir yapıya sahip. Buna rağmen bütün kapıları açtık;

Kaynak kodları verelim size dedik; OLMAZ dediler,

Beraber geliştirelim dedik; OLMAZ dediler,

Siz var olan uygulamanızdaki eksikleri giderin dedik; OLMAZ dediler,

Biz geliştirip satalım dedik; OLMAZ! dediler.

Tabii ki biz durmadık ve geliştirmeye devam ediyoruz. Diğer bayi arkadaşlarla sürekli iletişim halinde olduğumuz için ve uygulamamızı çok beğendikleri için yavaş yavaş bizim uygulamayı kullanmaya başladılar.

Hem bayiler hem de müşterilerimiz %100 memnun ve bu bize daha iyi şeyler yapmak için ilham veriyor.

Her geçen gün büyüyerek daha fazla kitlelere ulaşıyoruz, işimizi seviyoruz ve sürekli kendimizi güncelliyoruz. Eleştirileri ve yorumlara kulak veriyor bahane değil çözüm üretiyoruz.

Daha güzel yarınlar, daha güzel işlerle aşk ve şevkle işimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu yolda bize destek olan tüm bayi ve müşterilerimize müteşekkiriz.